Zwalczanie norników, karczownika i myszy polnej
Zwalczanie norników, karczownika i myszy polnej

Zwalczanie norników, karczownika i myszy polnej

 

Metody fizyczne

Przy wlotach i wylotach nor czynnych należy stosować pułapki mechaniczne:

  • do odłowu karczownika i norników stosuje się następujące pułapki:
    • zatrzaskowa tzw. gilotynkę
    • pułapkę Saupego i inne dostępne na rynku
  • rowki chwytne oraz stożki lub puszki metalowe wysokości 30-50cm i średnicy około 10-50 cm wkopuje się w ziemię, równo z powierzchnią, na pograniczu sadu z polem uprawnym, łąką lub zbiornikiem wodnym. W rowkach umieszcza się studzienki w odległości co 5-10 cm, do których będą się łowić karczowniki. Równocześnie do rowków i studzienek należy założyć przynętę: marchew, pietruszkę, seler, buraki.
  • Można również na szyjki korzeniowe zakładać ochraniacze z perforowanego tworzywa sztucznego (głownie myszowate i nornik polny)
  • gryzonie można zwalczać poprzez zalanie ich nor wodą. Należy użyć beczkowozu z długimi wężami o średnicy 3-4 cm, aby woda wpływała szybko.

 

Metody chemiczne

Efekt zwalczania zależy od prawidłowego:

  • stosowania preparatu, zgodnie z instrukcją zawarta na opakowaniu
  • przygotowania pola do wykonania zabiegu (oznaczenie czynnych nor – dzień przed wyłożeniem preparatu do nory należy zadeptać wszystkie kopczyki, jeżeli taka nora zostanie ponownie odkopana, to znaczy, że jest ona używana przez gryzonie), tzw. nora czynna nornika polnego. Preparat należy umieszczać w czynnych norach. Nor tych nie należy zadeptywać.

W przypadku zwalczania karczownika należny najpierw odszukać podziemne korytarze, w których robi się otwory i do nich wsypuje się truciznę.

Podczas wkładania preparatu do nor czynnych należy stosować rękawice gumowe, w celu uniknięcia zapachu człowieka na preparatach i w obrębie nor oraz ze względu na przestrzeganie przepisów bhp.

 

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego oraz na naszą stronę z środkiem do zwalczania gryzoni polnych w granulacie NORMIX, posiadamy w ofercie opakowania 1kg i 5kg.  

NORMIX Granulat 1kg

NORMIX Granulat 5kg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl